Polowanie zbiorowe 14.01.2012

14.01.2012 odbyło się ostatnie polowanie zbiorowe w sektorze Jełowa. Prowadzącym polwoanie był kol. Jerzy Mioska. Uczestniczyło 32 myśliwych. Święty Hubert nam darzył. Królem polowania został kol. Józef Niekrawiec.

 

zdjęcia >>> 

7 stycznia 2012 odszedł do Krainy Wiecznych Łowów

 kol. Jan Olender

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 12.01.2012 o godz. 11,00
na Cmentarzu Komunalnym w Opolu-Półwsi .
Wystawienie zwłok o godz. 10,00.

Serdeczne wyrazy współczucia rodzinie

 

składa 

Zarząd Koła

Polowanie zbiorowe 7.01.2012

         7 stycznia 2012 odbyło się ostatnie polowanie zbiorowe w sektorze nr 3. Uczestniczyło w nim 22 myśliwych. Prowadzącym polowanie było kol. Jan Sikora. Zwierzyna wyjątkowo dopisała. Królem polowania został kol. Waldemar Suszczy pozyskując 2 dziki. Należy wspomnieć także kolegów: Karol Paluszek (dzik i lis), Andrzej Giedrojć (dzik), Cezary Kuśnierz (dzik), Leszek Stężały (dzik), Hubert Igliczka (koza, koźlę, lis), Antoni Kowol (koza).

 

zdjęcia >>>

POLOWANIE WIGILIJNE 17.12.2011

            17 grudnia 2011 w sektorze Jełowa odbyło się Polowanie Wigilijne. Prowadzącym był kol. Hubert Igliczka. Zwyczajowo kol. Rajmund Kała krótkim kazaniem wprowadził nas w świąteczny nastrój. po czym wszyscy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Królem polowania został kol. Jerzy Mioska, pozyskując byka. Kol Bogdan Jaźwiński oraz Stanisław Piznal również pozyskali po byku; kol. Jerzy Kownacki i Hink Zygmunt – po łani z cielakiem; kol.Leszek Stężały- łanię; kol. Waldemar Rawicki – kozę i koźlaka; kol.Waldemar Rosa – koźlę; Henryk Rimpler i Adam Tomaszek- po dziku.

Polowanie zakończyło się uroczystą kolacją wigilijną.

Zdjęcia >>>

Polowanie zbiorowe 10.12.2011

         Dnia 10 grudnia 2011  odbyło się kolejne polowanie zbiorowe. 

Słońce, ale i padający chwilami śnieg przypominały wszystkim o zbliżającej się szybkimi krokami zimie. W polowaniu uczestniczyło 12 myśliwych. Królem polowania został kol. Leszek Stężały, pozyskując 1 dzika, a wicekrólami koledzy – Arkadiusz Grabowski i Waldemar Rosa, którzy pozyskali po 1 dziku. Natomiast kol. Hubert Igliczka pozyskał 1 bażanta.

Zdjęcia z polowania >>>

Polowanie zbiorowe 03.12.2011

Przy zmiennej pogodzie, jak to w grudniu, ale w wyjątkowo wesołej atmosferze w obwodzie nr 3 odbyło się kolejne polowanie. Prowadzącym polowanie był kol. Jan Sikora.

Królem polowania został kol. Mieczysław Grabowski - pozyskując kozę sarny. Wicekrólami zostali koledzy Mirosław Boroń oraz Stanisław Piznal, którzy pozyskali po 1 lisie.

 

zdjęcia >>>

Polowanie zbiorowe 19.11.2011

 19.11.2011 miało miejsce kolejne polowanie zbiorowe w obwodzie 33 Jełowa. W polowaniu wzięło udział 28 myśliwych. Prowadzącym polowanie był kol. Hubert Igliczka. Królem polowania został zaproszony gość kol. Dariusz Stawski, który pozyskał łanię i cielaka, a wicekrólami koledzy: Józef Niekrawiec, Jan Sikora oraz Stanisław Piznal, którzy pozyskali po 1 łani. Kol. Karol Paluszek pozyskał dzika i kozę, a kol. Leszek Stężały – lisa.

 

zdjęcia >>>

Uroczysta msza 13.11.2011

13 listopada 2011 w Komorzno odbyła się msza w intencji naszych kolegów, którzy odeszli do Krainy Wiecznych Łowów oraz czynnych myśliwych z kół Jaźwiec-Katowice,Cyranka Kostów, Leśnik Kluczbork oraz Knieja Jełowa. Na zakończenie uroczystego spotkania podano pieczonego dzika.

 

zdjęcia >>>

Polowanie zbiorowe 12.11.2011

12.11.2011 odbyło się polowanie zbiorowe w obwodzie łowieckim nr 3. Prowadzącym polowanie był kol. Leszek Stężały. Królem polowania został kol. Hubert Igliczka, pozyskując kozę, a wicekrólem kol. Stanisław Piznal, który pozyskał koźlę.

 

zdjęcia>>>

POLOWANIE HUBERTOWSKIE

        W dniu 5.11.2011 odbyło się Polowanie Hubertowskie, które się rozpoczęło uroczystą mszą. Miało również miejsce ślubowanie naszej nowej koleżanki – Karolina Stejbach-Sarny.a także kolegów Marcina Rimplera, Marcina Walkowa i Gotfryda Suszczyka.

 

Polowanie zostało przeprowadzone przez kol. Hubert Igliczkę.

 

     Królem polowania został Stanisław Piznal, który pozyskał dzika, wicekrólem Mieczysław Grela, który pozyskał także dzika.

 

Polowanie tradycyjnie zakończone zostało uroczystym obiadem.

zdjęcia >>>

Polowanie zbiorowe 22.10.2011

        Kolejne polowanie zbiorowe w tym sezonie odbyło się przy pięknej słonecznej pogodzie, atmosfera również była przednia i nie zakłócił jej nawet fakt, że tym razem nic nie zosłało pozyskane.

Pierwsze polowanie zbiorowe w sezonie 2011/12 - 15.10.2011

     Dzisiaj rozpoczęliśmy w naszym kole sezon polowań zbiorowych 2011/12. Pierwsze polowanie odbyło się w obwodzie nr 3. Pogoda dopisała, atmosfera również. Najważniejsze jednak była możliwość wspólnego spotkanie się na świeżym powietrzu i  pospacerowanie przy wspaniałej pogodzie.

Królem polowania został kol. Stanisław Piznal, który pozyskał kozę sarny.

 

zdjęcia >>>

 11 września 2011 cała Jełowa świętowała Dożynki. W hucznych obchodach uczestniczyli także członkowie naszego Koła.

  zdjęcia>>>

20.08.2011 do Piotrkowa Trybunalskiego zjechały się psy myśliwskie z całej Polski. W tym dniu miała miejsce Klubowa Wystawa Wyżłów oraz Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich. Wystawa Klubowa jest najbardziej prestiżową wystawą roku, a tytuł Zwycięzcy Klubu jest to najważniejszy tytuł, jak może osiągnąć pies w danym roku. W tym roku pies rasy wyżeł weimarki - Weimaranus Quizmaster (Luis)własność kol. Waldemar Rosy zdobył nie tylko tytuł Zwycięzcy Klubu, ale także został Zwycięzcą Rasy i w konkurencji najpiękniejszego psa wystawy (BIS) zajął drugie miejsce. Tego samego dnia w Piotrkowie Trybunalskim miała miejsce także Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich, na której Luis znowu został Zwycięzcą Rasy, Zwycięzcą grupy, a także Najpiekniejszym psem wystawy (BIS I). Jest to bardzo rzadki przypadek , aby jednego dnia pies zbobył dwa BIS-y

W dniu 20.08.2011r. miał miejsce czyn gospodarczy.
Rozwieziono zwyżki oraz naprawiono uszkodzone urządzenia łowieckie

 

zdjęcia >>>

KOMUNIKAT ZARZĄDU KOŁA

Od dnia 28 czerwca 2011 roku pełniącym obowiązki łowczego w obwodzie nr 33 jest kol. Hubert Igliczka nr tel 508 298 550. Natomiast w obwodzie nr 3 - kol. Leszek Stężały nr tel. 694 163 934.

 

07 maja 2011 odbyło się Walne Zgromadzenie członków Koła. Uchwały WZ znajdują się w części dla członków Koła. 
Zdjęcia >>>

           W dniu 06.05.2011 na strzelnicy myśliwskiej w Opolu-Grudzicach odbyło się doroczne przestrzeliwanie broni oraz szkolenie z regulaminu polowań. Przeprowadzono również zawody w strzelaniu z broni śrutowej do rzutek, w których uczestniczyło 6 członków naszego koła. I miejsce w zawodach zajął Adam Kownacki, II miejsce – Andrzej Giedrojć, III miejsce – Hubert Igliczka.

Fotorelacja >>>

 

Zarząd przypomina kolegom ubiegającym się o odstrzał indywidualny o obowiązku wypracowania godzin. Lokalizację, podobnie jak rodzaj pracy należy uzgodnić:

  • w obwodzie 3 - z kol. L/Stężały,,

  • w obwodzie 33 sektor Morcinek – z kol. H.Stillerem,

  • w obwodzie 33 sektor Jełowa, Dąbrówka – z kol. H.Igliczką.

  23 marca 2011 odszedł do Krainy Wiecznych Łowów

 

kol. Jan Golenia

 

założyciel i długoletni łowczy
Koła Łowieckiego nr 16 „Knieja” Jełowa

Urodził się 25.12.1930 roku. Od 14 roku życia pracował w Lasach Państwowych.
W 1953 roku był współzałożycielem Koła Łowieckiego „Knieja-Jełowa”.
Od 1954 roku pełnił w Kole funkcję skarbnika.
W 1958 roku został łowczym.
 
 

Pogrzeb odbył się w Kościele św. Rocha w Budkowicach 26.03.2011 o godz.11,00.

  

Serdeczne wyrazy współczucia rodzinie
oraz wszystkim bliskim

 

Zarząd Koła

     Kol. Jan Golenia był członkiem założycielem Koła Łowieckiego Nr 16 "Knieja"
w Jełowej. 10.07.1953 roku wraz z kilkuosobową grupą kolegów , głównie leśników, zarejestrował koło w Tymczasowej Opolskiej Wojewódzkiej Radzie Łowieckiej. 19.11.1954 roku został wybrany na skarbnika koła. Koło gospodarowało wówczas na obszarze 70 000 ha. W 1958 roku nastąpił podział na trzy mniejsze koła, a kol. Jana Golenię wybrano na łowczego.


     Kol. Jan Golenia był wielkim znawcą problematyki łowieckiej. Jako leśnik umiejętnie troszczył się o zasobność dzierżawionych przez koło łowisk w zwierzynę, poprzez stwarzanie jej korzystnych warunków bytowania. Wzbogacał łowiska
w urządzenia łowieckie, zakładał karmiska i pasy zaporowe. Prowadzone przez niego polowania cechowało poszanowanie tradycji łowieckich, dobra organizacja, a przede wszystkim zachowanie bezpieczeństwa i rzetelne rezpeltowanie regulaminu polowań. Jego opanowanie i przyjazny stosunek do kolegów myśliwych tworzyły dobra atmosfereę polowań i przyniały się do budowania pozytywnej więxi między myśliwymi. Szkolił młodych myśliwych. Jako mentor służył swoim doświadczeniem łowieckim i organizacyjnym. Był w kole autorytetem w sprawach  myśliwskich  i przyjacielem.

 

 

Kopiowanie,         powielanie                  i wykorzystywanie zdjęć  zabronione.

 

 

Strona „Komunikaty Zarządu Koła” dostępna jest wyłącznie dla członków koła. Aby uzyskać hasło dostępu proszę skontaktować się z kol. Karoliną Stejbach - kom. 664 758 821 lub przysłać maila do webmastera.