Historia Koła Łowieckiego nr 16 w Jełowej

Rok założenia: 1953

 

Założyciele:  Józef Cholewa, Roman Goraj, Romuald Grojca, Urban Grzesik, Paweł Knop, Władysław Korfanty, Bogda Lubieniecki, Stanisław Pawlak, Bronisław Sokołowski

 

Koło zostało zarejestrowane przez Tymczasową Wojewódzką Radę Łowiecką w Opolu 10 lipca 1953 roku. Pierwsze Walne Zgromadzenie odbyło się 23 lipca 1953 roku. Wybrano na nim Zarząd w składzie: Bronisław Sokołowski (przewodniczący), Władysław Korfanty (sekretarz), Paweł Knop (łowczy), Romuald Grojca (skarbnik). W 1954 roku na skarbnika wybrano Jana Golenię, a w 1958 roku powierzono mu funkcję łowczego, którą na krótką przerwą pełnił do dzisiaj.

 

Koło gospodarował na gruntach wsi: Kobilno, Jełowa, Dąbrówka, Bukowo, Budkowice, Młodnik, Radomierowice, Grabie, Murów, Grabczok, Zadwiździe i Brynica.

W 1955 roku teren ten podzielono na dwa obwody łowieckie, z których jeden przypadł dla koła Łowieckiego „Murów”, drugi dla Koła Łowieckiego  „Knieja” w Jełowej. Za bardzo dobre wyniki  w gospodarce łowieckiej w nim w 1956 rokukoło zostało wyróżnione dyplomem. Od 1960 roku dzierżawi dwa obwody łowieckie.

 

                                                                                    źródło: „Sudecka kraina łowiecka”

Obchody 55-lecia Koła (16.08.2008)

Kopiowanie,         powielanie                  i wykorzystywanie zdjęć  zabronione.

 

 

Strona „Komunikaty Zarządu Koła” dostępna jest wyłącznie dla członków koła. Aby uzyskać hasło dostępu proszę skontaktować się z kol. Karoliną Stejbach - kom. 664 758 821 lub przysłać maila do webmastera.