Miło nam poinformować Kolegów, że w ramach inicjatywy Fundacji "Bajkowy las" prowadzącej wyjątkowe leśne przedszkole, w niedzielę 1 marca współuczestniczyliśmy w organizacji pierwszego Spaceru przyrodniczego pod hasłem "Kąpiele leśne - Naturalnie Łubniany".

Spotkanie odbyło się w altanie w oddziale 382. Pogawędkę o lesie prowadził kol. Marek Kurek z Nadleśnictwa Turawa. Nasze Koło reprezentowali kol. Łowczy Hubert Igliczka oraz kol. Marek Pilarczyk i kol. Roman Kaniut. Sprezentowane przez nasze koło jabłka upieczone przez około 60 - uczestników były przysmakiem tego wydarzenia.

                                                                                        Stanisław Szczepański

 

Dbamy o zwierzęta zimą

kol. Zygmunt Hink w dniu 12.01.2017r. opowiedział dzieciom z Przedszkola Publicznego w Starych Budkowicach dlaczego i w jaki sposób należy dbać o zwierzęta w okresie zimowym, a zwłaszcza gdy spadnie śnieg.

Dokarmianie zwierzyny

Okres zimy to czas dokarmiania zwierzyny. Poza kiszonką, burakami w ostatnich dniach koledzy rozwozili kukurydze i owies oraz kasztany i żołędzie zebrane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach.

 

zdjęcia >>>

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2012 roku Koło Łowieckie "Knieja" Jełowa wraz z Nadleśnictwem Turawa oraz Szkołą Podstawową w Jełowej zorganizowało dla dzieci "dzień wagarowicza" w lesie w altanie naszego koła. Zaproszono leśniczego Leśnictwa Jełowa Piotra Wesołowskiego, który opowiedział dzieciom jak należy zachowywać się lesie, o dokarmianiu zwierzyny, ochronie lasu, o pracy leśników.
Kol. Hubert Igliczka główny pomysłodawca tego przedsięwzięcia zapoznał dzieci z  pracą kół łowieckich w lesie. Kol. Waldemar Rosa opowiedział dzieciom o rodzajach i pracy psów myśliwskich.

Ale największą atrakcją był niewątpliwie grill, który stanowił miłe zakończenie spotkania.

 

zdjęcia>>>

DOKARMIANIE

Nadeszły ciężkie czasy dla zwierzyny. Głęboki i długo już zalegający śnieg znacznie ogranicza możliwości znalezienia pokarmu.
W związku z tym w sobotę 6.02.2010 i wtorek 9.02.2010 odbyło się dokarmianie zwierzyny. Rozwieziono 2 samochody ciężarowe "kiszonki". Do dokarmiania został także użyty nowy ciągnik zakupiony przez koło.

 

zdjęcia>>>

20.01.2010 KULIG

20.01.2010 roku nasze Koło Łowieckie zorganizowało kulig dla uczniów Szkoły Podstawowej w Jełowej. Dzieci przygotowały karmę dla zwierząt, którą w trakcie kuligu rozsypały w lesie.

Kol. Stanisław Szczepański opowiedział dzieciom jakie zwierzęta można spotkać w naszych lasach, a także o dokarmianiu i pomocy zwierzętom w zimie.

Kulig zakończył się pieczeniem kiełbasek. Wszystkim dopisywał humor.

Ze strony Koła zorganizowaniem kuligu zajęli się kol. Hubert Igliczka i Marcin Blady.

 

zdjęcia z kuligu >>>

18.12.2009 - OGNISKO

  Dnia 18.XII.2009 roku nasze koło zorganizowało ognisko dla dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Biskupicach.  
Była pogadanka na temat konieczności dokarmiania zwierząt i prac. które myśliwi wykonują w lesie, a także wykładanie karmy. 
Było tradycyjne pieczenie kiełbasek.
Atmosfera była wspaniała, dzieci były bardzo zadowolone.

 

zdjęcia z ogniska >>>  

Kopiowanie,         powielanie                  i wykorzystywanie zdjęć  zabronione.

 

 

Strona „Komunikaty Zarządu Koła” dostępna jest wyłącznie dla członków koła. Aby uzyskać hasło dostępu proszę skontaktować się z kol. Karoliną Stejbach - kom. 664 758 821 lub przysłać maila do webmastera.